Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Dąb papieski

W 104. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie i w 40. rocznicę zamachu na Jana Pawla II oraz ocalenia jego życia posadzono w naszej parafii Dąb papieski. Drzewo znajduje się w ogrodzie przy plebanii. Jest wyrazem pamięci o tamtych wydarzeniach.

13 maja po wieczornej Mszy Św., nabożeństwie fatimskim i majowym oraz Apelu Jasnogórskim, Ksiądz Proboszcz Krzysztof Ukleja poświęcił sadzonkę i nadał jej miano "Dębu papieskiego". Następnie członkowie wspólnoty "Intergrochów" razem z ks. Krzysztofem, który wykonał pierwszy ruch łopatą, posadzili ją w ogrodzie koło plebanii. Na zakończenie zaśpiewano "Barkę".

Pomysłodawcy inicjatywy mają nadzieję, że Dąb papieski zakorzeni się i będzie świadectwem dla przyszłych pokoleń.

Zdjęcia w galerii