Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

72 rocznica konsekracji kościoła

W niedzielę 31 października obchodziliśmy 72 rocznicę konsekracji kościoła Najczystszego Serca Maryi.

Wspomnienie to jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ poświęcenia świątyni dokonał kard. Stefan Wyszyński, który we wrześniu br. został ogłoszony błogosławionym. 

Z tej okazji w czasie sumy niedzielnej, odbyła się uroczysta procesja, w czasie której do kościoła zostały wprowadzone ikona i relikwie bł. kard. Wyszyńskiego, ufundowane przez nasze parafianki, Panią Czesławę Kmieć i Panią Barbarę Rogalę. Serdecznie dziękujemy za te dary i ufamy, że ich obecność w naszym kościele przyczyni się do szerzenia kultu naszego nowego błogosławionego.

Bł. Kard. Stefanie Wyszyński, módl się za nami!