Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Komunikat i apel biskupa Romualda Kamińskiego

Komunikat biskupa Romualda Kamińskiego dotyczący pomocy Ukrainie

Czcigodni Duszpasterze,
Drodzy Diecezjanie,

z dużym niepokojem, kolejny już tydzień, obserwujemy sytuację za naszą wschodnią granicą. Trwająca agresja rosyjskich wojsk na Ukrainę powoduje, że do naszej Ojczyzny przybywają nowe grupy uchodźców, którzy szukają schronienia przez okropnościami wojny. Raz jeszcze, z całego serca, pragnę podziękować wszystkim, którzy włączają się w pomoc na rzecz Ukraińców, dając im wytchnienie i nadzieję.

Pełna treść komunikatu na stronie diecezji.

 

Apel o włączenie się w Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

Czcigodni Duszpasterze,

zwracam się z serdeczną prośbą o przygotowanie w swoich parafiach zawierzenia w łączności z Ojcem Świętym i odprawienie tego dnia Mszy św. wedle wskazań Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Pełna treść apelu na stronie diecezji.