Jubileusz

W 2015 roku Parafia Najczystszego Serca Maryi Panny będzie przeżywać 90-lecie erygowania. Przed nami trzy lata przygotowań do jubileuszu. Czas tego "triduum" jest wspólnym wysiłkiem, by piękniały nasze serca a wraz z nimi i nasz kościół. Podejmiemy więc szereg prac zmierzających do odnowienia naszej świątyni.

Harmonogram przygotowań do jubileuszu 90. lecia Erygowania Parafii:

• Rok 2012 - prace malarskie i konserwatorskie związane z elewacją Świątyni-Pomnika Bitwy o Olszynkę Grochowską
  • Rok 2013 - prace malarskie i konserwatorskie wnętrza świątyni
  • Rok 2014 - wymiana oświetlenia świątyni
  • Rok 2015 (luty) - Uroczystości Jubileuszowe

Równolegle z tymi pracami nie może zabraknąć pracy duchowej i animacji życia religijnego. Chcemy podjąć nowe formy zaangażowań na rzecz młodzieży, organizować pielgrzymki do polskich sanktuariów, nocne czuwania, zanosić żarliwe modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, formować nowe Koła Żywego Różańca. Wszystko po to, by Jezus Chrystus królował w naszych sercach i naszych rodzinach.

Ks. Prałat Krzysztof Ukleja