Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Spotkanie z Ernestem Bryllem

W niedzielę 19 marca 2017 o godzinie 13:15 w naszej parafii odbędzie się spotkanie z poetą, pisarzem i dramaturgiem Ernestem Bryllem, jednym z ważniejszych autorów opozycji w czasach Solidarności. Spod pióra twórcy wyszło kilkadziesiąt tomów poezji, liczne sztuki teatralne, oratoria i musicale. Jego głośny dramat „Wieczernik”, napisany w czasie stanu wojennego, wystawiany, po raz pierwszy w podziemnym obiegu – w Kościele Miłosierdzia Bożego przy ulicy Żytniej w Warszawie, jako sprzeciw środowiska aktorskiego wobec cenzury władz komunistycznych i przejaw wolności artystycznej, powraca na scenę.

9 kwietnia bieżącego roku odbędzie się w naszej Parafii premiera wznowionego spektaklu w reżyserii Krzysztofa Tchórzewskiego.