Festiwal Muzyki Sakralnej Stanisława Moniuszki

Dzisiaj rozpoczyna się w Warszawie Festiwal Muzyki Sakralnej Stanisława Moniuszki. Na 6 koncertach Festiwalu zabrzmi ponad 30 utworów religijnych Stanisława Moniuszki, w tym wszystkie najważniejsze - msze, Litanie Ostrobramskie, kantaty i znaczące utwory chóralne, w tym zupełnie nieznane. Jest to pierwsze na tak szeroką skalę przedsięwzięcie, prezentujące tę niezwykle ważną, a niemal zapomnianą część jego dorobku.

Honorowy patronat nad Festiwalem objął ks. biskup Romuald Kamiński, który dzisiaj (27 października) w Katedrze Warszawsko-Praskiej o godz. 12.30 będzie celebrować uroczystą Mszę św. inauguracyjną.

Koncert inauguracyjny dzisiaj o godz. 16:00 w Bazylice - Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej. Wystąpią soliści, Chór Filharmonii Narodowej i Orkiestra Polskiego Radia, całość poprowadzi Michał Klauza.

Kolejne koncerty będą się odbywać w soboty i niedziele do 24 listopada w kościołach prawobrzeżnej Warszawy.

Koncert w naszej świątyni odbędzie się w niedzielę, 17 listopada, o godz. 16:00. Z racji przypadającej w przeddzień uroczystości Matki Boskiej Ostrobramskiej jego program wypełnią utwory o tematyce maryjnej, m. in. dwie piękne Litanie Ostrobramskie, a także mało znana kantata Madonna.

Festiwal został zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Muzyki Moniuszki w ramach obchodów 200-lecia urodzin kompozytora.

Szczegóły programu i całego Festiwalu na afiszu wywieszonym w kościele oraz na stronie diecezji.