Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Festiwal Muzyki Sakralnej Stanisława Moniuszki

Dzisiaj rozpoczyna się w Warszawie Festiwal Muzyki Sakralnej Stanisława Moniuszki. Na 6 koncertach Festiwalu zabrzmi ponad 30 utworów religijnych Stanisława Moniuszki, w tym wszystkie najważniejsze - msze, Litanie Ostrobramskie, kantaty i znaczące utwory chóralne, w tym zupełnie nieznane. Jest to pierwsze na tak szeroką skalę przedsięwzięcie, prezentujące tę niezwykle ważną, a niemal zapomnianą część jego dorobku.

Honorowy patronat nad Festiwalem objął ks. biskup Romuald Kamiński, który dzisiaj (27 października) w Katedrze Warszawsko-Praskiej o godz. 12.30 będzie celebrować uroczystą Mszę św. inauguracyjną.

Koncert inauguracyjny dzisiaj o godz. 16:00 w Bazylice - Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej. Wystąpią soliści, Chór Filharmonii Narodowej i Orkiestra Polskiego Radia, całość poprowadzi Michał Klauza.

Kolejne koncerty będą się odbywać w soboty i niedziele do 24 listopada w kościołach prawobrzeżnej Warszawy.

Koncert w naszej świątyni odbędzie się w niedzielę, 17 listopada, o godz. 16:00. Z racji przypadającej w przeddzień uroczystości Matki Boskiej Ostrobramskiej jego program wypełnią utwory o tematyce maryjnej, m. in. dwie piękne Litanie Ostrobramskie, a także mało znana kantata Madonna.

Festiwal został zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Muzyki Moniuszki w ramach obchodów 200-lecia urodzin kompozytora.

Szczegóły programu i całego Festiwalu na afiszu wywieszonym w kościele oraz na stronie diecezji.