Organofonie warszawskie

Organofonie warszawskie to cykl trzech recitali organowych Adama Tańskiego, które odbędą się w kościołach stolicy i wykonane zostaną na instrumentach warszawskiego warsztatu organmistrzowskiego rodziny Kamińskich. Koncerty mają na celu zwrócenie uwagi na dziedzictwo warszawskiej firmy organmistrzowskiej oraz powojenne instrumentarium samej Warszawy, w które warsztat Kamińskich włożył znaczący wkład.

Drugi koncert z tego cyklu odbędzie się w naszym kościele 4 października 2020 o godz. 19:00.

W programie:

• J. Brahms - Preludium i fuga g-mol
  • J. Alain - Postludium na oficjum komplety
  • T. Escaich - Évocation II
  • J. Bauer - Reminiscenze
  • A. Hailler - TanzToccata

Więcej informacji na stronie Pana Adama Tańskiego oraz na stronie Polskiego Centrum Informacji Muzycznej.