Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Zaproszenia

Sceny z Wieczernika

Drukuj PDF

9 kwietnia, w Niedzielę Palmową, w naszym Kościele o godz. 15:30 (aktualizacja - oraz o godz. 19:00) odbędzie się premiera spektaklu "Sceny z Wieczernika" w reżyserii Krzysztofa Tchórzewskiego. Spektakl to powrót na deski głośnego dramatu Ernesta Brylla "Wieczernik", napisanego w stanie wojennym i wystawianego jako wyraz sprzeciwu środowiska aktorskiego wobec tych wydarzeń.

O spektaklu:
Zebrani w Wieczerniku apostołowie i Maria Magdalena – tuż po śmierci Mistrza, w paraliżującym strachu przed prześladowaniami, słuchają echa pogoni za drzwiami w poczuciu klęski. Rozmawiają o tym, czego byli świadkami. Istotę Wieczernika a zarazem to, co czyni dramat aktualnym niezależnie od miejsca i czasu wystawiania, stanowi analiza sytuacji po klęsce. Już nie bezpośrednio po śmierci Mistrza, już nie społecznej, politycznej, jak w latach 80 ubiegłego wieku. Trwamy w nowej rzeczywistości, wchodzimy do nowego Wieczernika, pełnego znaczeń nowych, ale i tych trwałych, niezmiennych. Nadal rozgrywa się tu dramat sumień – zwątpienie, lęk, kryzys wiary. Nadzieję przynosi mistycznie pojawiający się zmartwychwstały Chrystus, On wyciąga do nas ręce i mówi „Pokój Wam”.

Występują: Marcin Kwaśny, Ewa Dałkowska, Antoni Barłowski, i Radosław Pazura.

Serdecznie zapraszamy.

 

Spotkanie z Ernestem Bryllem

Drukuj PDF

W niedzielę 19 marca 2017 o godzinie 13:15 w naszej parafii odbędzie się spotkanie z poetą, pisarzem i dramaturgiem Ernestem Bryllem, jednym z ważniejszych autorów opozycji w czasach Solidarności. Spod pióra twórcy wyszło kilkadziesiąt tomów poezji, liczne sztuki teatralne, oratoria i musicale. Jego głośny dramat „Wieczernik”, napisany w czasie stanu wojennego, wystawiany, po raz pierwszy w podziemnym obiegu – w Kościele Miłosierdzia Bożego przy ulicy Żytniej w Warszawie, jako sprzeciw środowiska aktorskiego wobec cenzury władz komunistycznych i przejaw wolności artystycznej, powraca na scenę.

9 kwietnia bieżącego roku odbędzie się w naszej Parafii premiera wznowionego spektaklu w reżyserii Krzysztofa Tchórzewskiego.

 

I każdą łzę otrze Bóg z ich oczu

Drukuj PDF

Zapraszamy na spektakl "I każdą łzę otrze Bóg z ich oczu" poświęcony św. Maksymilianowi Kolbemu.

Spektakl odbędzie się 2 kwietnia 2017 po Mszy Św. o godz. 18:00.

 

 

Klub Sto Pociech

 

Zadbaj o miłość - warsztaty małżeńskie

Drukuj PDF

Zapraszamy wszystkie małżeństwa na diecezjalne Warsztaty Małżeńskie.

Więcej…
 


Strona 1 z 2