Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Aktualności Zaproszenia Peregrynacja figury Matki Bożej Loretańskiej

Peregrynacja figury Matki Bożej Loretańskiej

Drukuj PDF

Kochani!

W ramach trwającego obecnie Roku Wiary po naszej warszawsko-praskiej diecezji pielgrzymuje figura Matki Bożej Loretańskiej. Już wkrótce Maryja zagości w naszej parafii. Będzie to czas wyjątkowy – obfitujący w wydarzenia, a szczególnie w łaski i dary płynące od Matki Bożej.

Abyśmy mogli jak najlepiej przygotować się na to spotkanie, zostały zorganizowane rekolekcje biblijne. Odbędą się one w dniach 3-6 listopada (od niedzieli do środy), a poprowadzi je ks. dr Jacek Kucharski z diecezji radomskiej, wykładowca Pisma św. Rekolekcje te będą jednocześnie naszym przygotowaniem adwentowym do obchodów pamiątki Narodzin Zbawiciela.

Matka Boża Loretańska przybędzie do naszej parafii w piątek, 8 listopada o godz. 17:30 i pozostanie w niej do niedzieli 11 listopada do godz. 17:00. Na ten czas, kiedy będziemy Ją gościć, księża wraz z parafianami ułożyli specjalny program. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pragniemy, by spotkanie z Maryją – Matką Pięknej Miłości – było okazją do odnowy życia rodzinnego i małżeńskiego.

Zapraszamy:

  • Młodzież i dorosłych w piątek na godz. 21:00 na wieczór modlitwy, śpiewu i uwielbienia, który rozpocznie się Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do czynnego włączenia się w czuwanie młodzież grającą na instrumentach muzycznych. W naszej modlitwie będziemy polecać Bogu przez wstawiennictwo Maryi osoby uzależnione i dręczone przez zło. Przynieśmy na to spotkanie zapisane na kartkach imiona osób, które potrzebują uwolnienia. Będziemy się za nie modlić.
  • Małżonków, szczególnie tych, którzy obchodzą swoje jubileusze, w sobotę 9 listopada o godz. 18:00 na Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.
  • Wszystkich małżonków starających się o poczęcie dziecka i przeżywających trudności w rodzinie w sobotę na godz. 19:30 na modlitwę o uzdrowienie relacji małżeńskich.
  • Rodziny z małymi dziećmi w sobotę o godz. 10:00 na modlitewne czuwanie dzieci oraz w niedzielę na godz. 11:00 na Mszę św. z udziałem najmłodszych parafian.
  • Rodziny, z których dzieci w ostatnim czasie przyjęły sakrament chrztu św. wraz z pociechami na Mszę św. sprawowaną w niedzielę o godz. 12:30, połączoną ze świętowaniem rocznicy udzielenia sakramentu (na tę uroczystość prosimy zabrać ze sobą „Pamiątkę chrztu św.” lub ozdobną kartkę w wypisaną datą chrztu dziecka).
  • Wszystkich wiernych w piątek, sobotę i niedzielę na Godzinki, Modlitwę Różańcową, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski oraz adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Szczegółowy program został zamieszczony w gablocie w kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  • Pary małżeńskie chcące pogłębić lub naprawić relacje w swoim związku na ciekawe warsztaty małżeńskie „Nawigacja w rodzinie” w dniach 16-17 listopada (sobota i niedziela). Spotkania te pomogą na nowo odkryć, jak budować szczęśliwe małżeństwo, pełne wzajemnego zrozumienia, zdolne do pokonywania przeciwności dnia codziennego. W ramach warsztatów odbędą się dwa spotkania (około 2,5 godziny każde). Na pierwszym z nich zostanie zaprezentowany film fabularny, drugie zaś to interaktywne zajęcia multimedialne (organizatorzy proszą o zabranie ze sobą przyborów do pisania, a w razie potrzeby okularów).

Już dziś warto zarezerwować sobie czas, aby te niezwykłe chwile z Maryją móc przeżyć w pełni. Na owoce ich nie trzeba będzie długo czekać.

Ksiądz Prałat Krzysztof Ukleja – proboszcz