Strona główna Aktualności Zaproszenia Peregrynacja figury Matki Bożej Loretańskiej

Peregrynacja figury Matki Bożej Loretańskiej

Kochani!

W ramach trwającego obecnie Roku Wiary po naszej warszawsko-praskiej diecezji pielgrzymuje figura Matki Bożej Loretańskiej. Już wkrótce Maryja zagości w naszej parafii. Będzie to czas wyjątkowy – obfitujący w wydarzenia, a szczególnie w łaski i dary płynące od Matki Bożej.

Abyśmy mogli jak najlepiej przygotować się na to spotkanie, zostały zorganizowane rekolekcje biblijne. Odbędą się one w dniach 3-6 listopada (od niedzieli do środy), a poprowadzi je ks. dr Jacek Kucharski z diecezji radomskiej, wykładowca Pisma św. Rekolekcje te będą jednocześnie naszym przygotowaniem adwentowym do obchodów pamiątki Narodzin Zbawiciela.

Matka Boża Loretańska przybędzie do naszej parafii w piątek, 8 listopada o godz. 17:30 i pozostanie w niej do niedzieli 11 listopada do godz. 17:00. Na ten czas, kiedy będziemy Ją gościć, księża wraz z parafianami ułożyli specjalny program. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pragniemy, by spotkanie z Maryją – Matką Pięknej Miłości – było okazją do odnowy życia rodzinnego i małżeńskiego.

Zapraszamy:

• Młodzież i dorosłych w piątek na godz. 21:00 na wieczór modlitwy, śpiewu i uwielbienia, który rozpocznie się Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do czynnego włączenia się w czuwanie młodzież grającą na instrumentach muzycznych. W naszej modlitwie będziemy polecać Bogu przez wstawiennictwo Maryi osoby uzależnione i dręczone przez zło. Przynieśmy na to spotkanie zapisane na kartkach imiona osób, które potrzebują uwolnienia. Będziemy się za nie modlić.
  • Małżonków, szczególnie tych, którzy obchodzą swoje jubileusze, w sobotę 9 listopada o godz. 18:00 na Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.
  • Wszystkich małżonków starających się o poczęcie dziecka i przeżywających trudności w rodzinie w sobotę na godz. 19:30 na modlitwę o uzdrowienie relacji małżeńskich.
  • Rodziny z małymi dziećmi w sobotę o godz. 10:00 na modlitewne czuwanie dzieci oraz w niedzielę na godz. 11:00 na Mszę św. z udziałem najmłodszych parafian.
  • Rodziny, z których dzieci w ostatnim czasie przyjęły sakrament chrztu św. wraz z pociechami na Mszę św. sprawowaną w niedzielę o godz. 12:30, połączoną ze świętowaniem rocznicy udzielenia sakramentu (na tę uroczystość prosimy zabrać ze sobą „Pamiątkę chrztu św.” lub ozdobną kartkę w wypisaną datą chrztu dziecka).
  • Wszystkich wiernych w piątek, sobotę i niedzielę na Godzinki, Modlitwę Różańcową, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski oraz adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Szczegółowy program został zamieszczony w gablocie w kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  • Pary małżeńskie chcące pogłębić lub naprawić relacje w swoim związku na ciekawe warsztaty małżeńskie „Nawigacja w rodzinie” w dniach 16-17 listopada (sobota i niedziela). Spotkania te pomogą na nowo odkryć, jak budować szczęśliwe małżeństwo, pełne wzajemnego zrozumienia, zdolne do pokonywania przeciwności dnia codziennego. W ramach warsztatów odbędą się dwa spotkania (około 2,5 godziny każde). Na pierwszym z nich zostanie zaprezentowany film fabularny, drugie zaś to interaktywne zajęcia multimedialne (organizatorzy proszą o zabranie ze sobą przyborów do pisania, a w razie potrzeby okularów).

Już dziś warto zarezerwować sobie czas, aby te niezwykłe chwile z Maryją móc przeżyć w pełni. Na owoce ich nie trzeba będzie długo czekać.

Ksiądz Prałat Krzysztof Ukleja – proboszcz