Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

15 XI 2020 - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. W dzisiejszą niedzielę taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. O godz. 16:00 Msza św. dla rodziców, których dzieci przygotowują się do I komunii św. Zachęcamy część rodziców do uczestniczenia w tej Mszy Św. on-line. Również Msza Św. o godz. 12:30 będzie transmitowana on-line.
  2. Od 8 listopada obowiązują nowe obostrzenia sanitarne w kościołach, tylko 1 osoba może przebywać na 15 m2, a więc po tych zmianach we Mszy Św. w naszej świątyni może uczestniczyć 90 osób jednocześnie. Stąd prośba, przyjmijmy ze zrozumieniem i cierpliwością nowe ograniczenia, które służą dobru nas wszystkich. Osoby przeziębione, kaszlące, proszę Was zostańcie w domu. Skorzystajcie z dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Św. Przypominamy wiernym, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszach Św. poprzez media.

    Dobrze byłoby, żebyśmy wszyscy powiedzieli sobie dość brutalną prawdę. To jak poradzimy sobie z pandemią, w 70 proc. zależy od tego, jak my obywatele – wierni będziemy przestrzegać zasad, jak często będziemy dezynfekować ręce, utrzymywać dystans i nosić maseczki.
    Zasłyszane – warto sobie przypominać.

  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla.
  4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Dziękujemy bardzo wszystkim wiernym świeckim, którzy na wiele sposobów starają się ochraniać świątynie, kapłanów i dzieła Boże. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  5. Szczególnie serdecznie pragniemy powitać w naszej parafii ks. dra Andrzeja Kwaśniewskiego – kapłana z diecezji kieleckiej. Ks. Andrzej pracuje w Kirche in Not i jest wykładowcą na UKSW. W tym tygodniu odszedł od nas ks. Tadeusz Jabłecki do Domu Księży Seniorów do Otwocka. Dziękujemy za 11 letnią służbę w naszej wspólnocie parafialnej. Otoczmy ks. Andrzeja i ks. Tadeusza życzliwością i naszymi modlitwami.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz