Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

22 XI 2020 - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

  1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Kończy się rok liturgiczny. O godz. 17:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Można zyskać odpust za publiczne odmówienie aktu. Będziemy też modlić się za wstawiennictwem Św. Rity.
    Msza Św. o godz. 12:30 będzie transmitowana on-line.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Na każdej Mszy Św. będzie poświecenie opłatków. Poświęcony opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki będzie można nabywać od przyszłej niedzieli w zakrystii po każdej Mszy Św. i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Roraty będą o godz. 6:30 rano.
  3. Szczególnie serdecznie pragniemy powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzymy Wam Kochani wielu łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę dziękujemy za wszelkie dobro jakie w nią wnieśliście i zawsze gorąco zapraszamy do odwiedzania naszej świątyni. Przypominamy jednocześnie, że według prawa kościelnego dłuższe niż trzy miesięczne zamieszkiwanie w nowym miejscu czyni Was automatycznie parafianami w nowej wspólnocie. Ważnym jest jednak, by nawiązać kontakt z jej duszpasterzami, zwłaszcza że w tym roku nie będzie kolędy. Kontakt z parafią i zgłoszenie się do niej stanowi podstawę do wydawania zaświadczeń i pozwoleń w kancelarii parafialnej.
  4. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jerzego Wrzoska i śp. Alicję Bluszcz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz