6 XII 2020 - II NIEDZIELA ADWENTU

Drukuj
  1. II niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziś o godz. 12:30 transmisja Mszy Św. on-line. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 17:00 różaniec za zmarłych. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12:00 Godzina Łaski.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które będzie głosił ks. Kazimierz Świderski MSF – kapłan ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Rekolekcje będą trwać od niedzieli do środy. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 Msza Św. dla kandydatów do Bierzmowania I i II grupy. Zapraszamy również rodziców kandydatów. Roraty codziennie o godz. 6:30 rano. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na zorganizowanie wigilii dla najuboższych.
  3. Trwa ogólnopolska akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Świece i sianko rozprowadzane są pod chórem. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zachęcamy do składania darów do kosza dla potrzebujących. Można też zgłaszać osoby samotne i potrzebujące, którym chcemy przekazać paczki świąteczne.
  4. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
  5. Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas, zgodnie z wolą Ks. Biskupa, w tym roku kolęda nie odbędzie się w dotychczasowej, tradycyjnej formie. W zamian, w styczniu przyszłego roku, mieszkańców poszczególnych ulic, będziemy zapraszać na specjalne nabożeństwo kolędowe oraz na spotkanie z kapłanami w naszym kościele. Będziemy modlić się w intencji Waszych Rodzin i udzielimy każdemu błogosławieństwa na Nowy Rok. Grafik zostanie wkrótce opublikowany.
  6. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Danutę Czerwińską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz