13 XII 2020 - III NIEDZIELA ADWENTU

Drukuj

Transmisje on-line: dziś o godz. 12:30, w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:00.

  1. Dziś III niedziela Adwentu. Jest to szczególny czas na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje głosi ks. Kazimierz Świderski ze Zgromadzenia Misjonarzy Św. Rodziny. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Św. z naukami o godz. 6:30, 8:30,17:00, 18:00 i 19:15. Dziś dodatkowo o godz. 16:00 Msza Św. dla kandydatów do bierzmowania I i II grupy i dla ich rodziców. Dziś zbiórka do puszek na zorganizowanie Wigilii dla ubogich.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. Zachęcamy część rodziców do uczestniczenia w tej Mszy Św. on-line.
  3. Jak co roku w Adwencie trwa ogólnopolska akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Świece i sianko rozprowadzane są po chórem. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy do składania darów do kosza. Zostaną one przekazane chorym i potrzebującym. W poniedziałek 21 grudnia od godz. 11:00 wydawanie paczek na plebanii dla najuboższych.
  4. Zachęcamy od czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz tygodnik „Idziemy”.
  5. Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas, zgodnie z wolą Ks. Biskupa, w tym roku kolęda nie odbędzie się w dotychczasowej, tradycyjnej formie. W zamian, w styczniu przyszłego roku, mieszkańców poszczególnych ulic, będziemy zapraszać na specjalne nabożeństwo kolędowe oraz na spotkanie z kapłanami w naszym kościele. Będziemy modlić się w intencji Waszych Rodzin i udzielimy każdemu błogosławieństwa na Nowy Rok.
  6. Chciałem Wam Kochani bardzo podziękować za Waszą troskę o nasz kościół. Mimo pandemii wspieracie nas duchowo i materialnie. Lista jest długa, a i wsparcie niemałe. Bóg zapłać i za dar kolędowy i za przelewy jako ekwiwalent na tacę z powodu Waszej nieobecności.
  7. W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.
  8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Ks. Artura Chludzińskiego SVD, śp. Mariannę Bartoszewicz i śp. Artura Słojewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz