Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

10 I 2021 - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Dziś o godz. 12:30 transmisja on-line.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w kościele Św. Ducha na Starówce spotkanie opłatkowe dla grupy 5.
 3. W niedzielę 24 stycznia o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
 4. W tym roku nie możemy być w waszych domach, ale za to Pan Jezus Was zaprasza do siebie do Swojego tj. naszego Domu. Czekamy na Was. Przyjdźcie… do kościoła na spotkanie kolędowe.
  Tu znajdziesz terminy wszystkich spotkań.
  W tym tygodniu:
  11.01.21 Hetmańska, Karczewska, Kawcza
  12.01.21 Kiprów, Komorska, Koprzywiańska, Kordeckiego
  13.01.21 Ks. Jana Sztuki, Kutnowska, Kwatery Głównej, Liwiecka, Lubartowska
  14.01.21 Lubieszewska, Lubiniecka, Łukiska, Łukowska
  15.01.21 Łysogórska, Majdańska, Makowska, Nasielska
  16.01.21 Obarowska, Okuniewska, Olszynki Grochowskiej
  Program spotkań:
  • Od godz. 17:30 gromadzimy się na krótką indywidualną adorację.
  • Godz. 17:50 – wspólne rozpoczęcie modlitwą i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • Godz. 18:00 – Msza Św. w intencji mieszkańców zaproszonych ulic. Poświecenie wody święconej i pokropienie wiernych (aspersja), słowo księdza proboszcza, uroczyste błogosławieństwo i rozdanie pamiątek kolędowych, będzie też można zabrać ze sobą do domu wodę święconą.
 5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone podczas spotkań kolędowych w kościele. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
 6. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Lucynę Penszkal, śp. Irenę Majewską, śp. Tadeusza Marchewkę i śp. Henryka Gotowickiego. Polecajmy śp. ks. prałata Eugeniusza Bączyka, którego 4 rocznicę śmierci wspominamy we wtorek 14 stycznia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz