Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

31 I 2021 - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. We wtorek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – tzw. Święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w godzinach: 7:00, 8:30, 9:30 i 18:00. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji Sióstr Zakonnych posługujących w naszej wspólnocie parafialnej. Taca na zakony klauzurowe. Dodatkowo w tym dniu – ostatnia szansa na spotkanie kolędowe! Specjalne Msze w godzinach: 11:00 i 16:00. Podczas każdej Mszy – poświęcenie gromnic.
  2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy poniedziałek, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W poniedziałek o godz. 17:00 – różaniec za zmarłych. W czwartek przez cały dzień – adoracja w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W piątek – Msze wynagradzające w godzinach: 7:00, 17:00 (dla dzieci) i 18:00. Spowiedź – w czasie Mszy porannych oraz wieczorem – od godziny 16:30. W sobotę – Msza wynagradzająca o godzinie 8:00, a następnie różaniec i adoracja do godziny 12:00.
  3. Szczególnie pragniemy powitać w naszej parafii nowych wiernych: Kochani! Życzymy Wam wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro, które w nią wnieśli. Zawsze gorąco zapraszamy do odwiedzania naszej świątyni! Przypominamy jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu powyżej trzech miesięcy, automatycznie stajecie się członkami nowej parafii.
  4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone podczas spotkań kolędowych w kościele. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy nowennowej w środę.
  5. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Sebastiana Adama Matwiejczyka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz