Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

7 II 2021 - V NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś dzień imienin Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Otoczmy naszego biskupa modlitwą i serdecznością.
  2. W tym tygodniu w czwartek 11 lutego przypada Święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.
  3. W przyszłą niedzielę 14 lutego o godz. 16:00 Msza Św. dla kandydatów do Bierzmowania I i II grupy. Zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas DWP.
  4. Szczególnie pragniemy powitać w naszej parafii nowych wiernych. Kochani! Życzymy Wam wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro, które w nią wnieśli. Zawsze gorąco zapraszamy do odwiedzania naszej świątyni! Przypominamy jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu powyżej trzech miesięcy, automatycznie stajecie się członkami nowej parafii.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone podczas spotkań kolędowych w kościele. Polecamy na naszej stronie prezentację - sprawozdanie „Z życia parafii”. Dostępne są również filmy ze spotkań kolędowych oraz film o Róży różańcowej Św. Charbela.
  6. Zachęcamy też do adoracji Najświętszego Sakramentu - codziennie w godz. 16:00-18:00, a o godz. 17:20 odmawiamy różaniec.
  7. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jadwigę Falkowską i śp. Stanisława Polkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz