Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

14 II 2021 - VI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś o godz. 16:00 Msza Św. dla kandydatów do Bierzmowania I i II grupy. O godz. 19:00 Godzina Uwielbienia Jezusa Eucharystycznego. Dziś taca połączona jest z puszką na chorych naszej diecezji.
  2. W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy osoby, które zapisały się do Róży Św. Józefa na uroczyste przyjęcie do Róży.
  3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy renowacje misji, które poprowadzi ks. Tomasz Podlewski. Program na stronie internetowej.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
  5. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie naszych głów popiołem. Wielki Post jest czasem pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych innych posiłków. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy do włączenia się w ten akt pokutny. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7:00, 8:30, 9:30, 17:00 (dla dzieci), 18:00 i 19:30. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00.
  6. W najbliższy piątek o godz. 18:00 do naszej parafii przybędzie w kopii cudownego obrazu Matka Boża Łaskawa – Patronka Stolicy. Serdecznie zapraszamy na uroczyste powitanie na godz. 17:45. O godz. 19:00 z Maryją pod Krzyżem specjalna Droga Krzyżowa śpiewana „Ślady Losu”. W tym dniu Droga Krzyżowa o godz. 16:30 dla dzieci, nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17:30. W sobotę przez cały dzień możliwość osobistego spotkania z Maryją. Zapraszamy na osobiste spotkanie z Maryją nasze wspólnoty, mieszkańców poszczególnych ulic.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone podczas spotkań kolędowych w kościele. Polecamy na naszej stronie prezentację-sprawozdanie „Z życia parafii”. Dostępne są również filmy ze spotkań kolędowych.
  8. Zachęcamy też do adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja codziennie w godz. 16:00-18:00, o godz. 17:20 odmawiamy różaniec.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz