21 II 2021 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne – tzw. renowację misji. Rekolekcje potrwają do piątku i zakończą się XV Grochowską Drogą Krzyżową. Rekolekcje głosi ks. Tomasz Podlewski z Częstochowy, nasz ubiegłoroczny misjonarz. Od dziś do piątku włącznie, codziennie o godzinie 18:00 – transmisja Mszy z nauką rekolekcyjną.
  2. Pod koniec rekolekcji będzie dostępna do nabycia książka z kazaniami ks. Tomasza Podlewskiego wygłoszonymi w czasie ubiegłorocznych misji. W książce znajdziemy także pamiątkowe zdjęcia. Serdecznie zachęcamy.
  3. Dziś o godzinie 16:00 – Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców. O godz. 19:00 prelekcja o obrazie Matki Bożej Łaskawej.
  4. Spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy:
    • ogólne – 7:00, 8:30 i 18:00
    • dla dzieci – 17:00
    • dla kandydatów do bierzmowania – 19:00
    • dla młodzieży i studentów – 19:30
  5. Kandydaci do Bierzmowania rozpoczynają spotkanie o godz. 19:00, a następnie uczestniczą we Mszy Świętej o godz. 19:30. W środę grupa starsza przynosi prośby do Księdza Biskupa o udzielenie Bierzmowania. Każdy z kandydatów przygotowuje pisemną prośbę z motywacją.
  6. W czwartek, 25 lutego, w rocznicę erygowania naszej parafii, o godz. 8:30 – Msza Święta z udziałem chorych i samotnych. O godz. 16:30 – modlitwa różańcowa z adoracją. O godz. 18:00 – Msza Św. ku czci Św. Józefa dla osób poszukujących małżonków, zakochanych, samotnych, pragnących potomstwa oraz dla tych, którzy chcą założyć rodzinę. Po Mszy – spotkanie przy herbacie na plebanii.
  7. W piątek o godz. 8:30 – Droga Krzyżowa dla osób niebiorących udziału w wieczornej drodze krzyżowej ulicami parafii. W tym dniu po południu będzie tylko jedna Grochowska Droga Krzyżowa o godz. 19:00.
  8. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:00.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 12:30 – uroczysta Msza Św. z udziałem Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego w 96. rocznicę powstania parafii. Po Mszy Św. – uroczysty przemarsz do Pomnika w Alei Chwały. Zapraszamy rodziny z dziećmi. Ubierzmy się odpowiednio, pamiętajmy o maseczkach, weźmy ze sobą flagi i utrzymujmy dystans społeczny.
  10. Zachęcamy do obejrzenia w naszym kościele wystawy: Ksiądz Major Szczepan Walkowski – sercem Polak, Przyjaciel Argentyny.
  11. W przyszłą niedzielę – zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów polecamy w naszej modlitwie nowennowej w środę.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alicję Kaczanowską oraz śp. Franciszka Szymczuka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…