Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

26 II 2023 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś w naszej parafii wizytacja kanoniczna. O godz. 12:30 uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. bpa Romualda Kamińskiego. O godz. 14:15 wyruszy procesja - marsz do Pomnika Chwały z racji 192 rocznicy bitwy o Olszynkę Grochowską. Serdecznie zapraszamy.
 2. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w związku z pierwszą rocznicą agresji rosyjskiej na Ukrainę zwraca się do wszystkich wiernych by w kościołach wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju na Ukrainie i by zorganizować zbiórkę finansową na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
 4. Pamiętajmy w czasie Wielkiego Postu o nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:00. Droga Krzyżowa w piątki:
  • 16:30 – dla dzieci
  • 17:30 – dla dorosłych
  • 19:00 – dla młodzieży
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Św. o godz. 8:00 adoracja w kaplicy przez cały dzień w intencji kapłanów. W piątek Msze wynagradzające o godz. 8:00, 17:00 (dla dzieci) i 18:00. Spowiedź rano od godz. 7:00 i po południu od godz. 16:30. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 8:00, następnie adoracja do godz. 12:00.
 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów polecamy w naszej modlitwie nowennowej w środę.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz