Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 9 IV 2017 - NIEDZIELA PALMOWA

9 IV 2017 - NIEDZIELA PALMOWA

Drukuj PDF
 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień jako ludzie wierzący godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez udział w bogatej liturgii.
 2. Dziś w Niedzielę Palmową, o godz. 15:30 i o godz. 19:00 w naszym Kościele, odbędzie się premiera „Wieczernika” - dramatu Ernesta Brylla napisanego w stanie wojennym i wystawianego jako wyraz sprzeciwu środowiska aktorskiego wobec tych wydarzeń. Przez lata przemilczany za swoje ewangeliczne przesłanie spektakl powraca, w reżyserii Krzysztofa Tchórzewskiego. Występują: Ewa Dałkowska, Radosław Pazura, Antoni Barłowski i Marcin Kwaśny. Serdecznie zapraszamy.
 3. Akcja Katolicka w ramach Wielkopostnej Akcji Caritas rozprowadza palmy, świece. Dochód przeznaczony jest na paczki na stół wielkanocny dla najuboższych z naszej parafii. Scholanki i bielanki rozprowadzają  babeczki, baranki, dochód przeznaczony będzie na wyjazd wakacyjny. Zachęcamy wszystkie dziewczynki do sypania kwiatków w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Próba sypania kwiatków w środę 12 kwietnia o godz. 17:00.
 4. W Wielką Środę od godz. 15:00 wydawanie paczek dla najbardziej potrzebujących.
 5. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Nie ma Mszy Św. rano. Spowiedź w godz. 17:00-17:45. Nie będzie spowiedzi w czasie Mszy Św. Wszyscy kapłani koncelebrują Mszę Św. Jest to dzień ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii - święto kapłańskie.
 6. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych, trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta). Post obowiązuje osoby dorosłe. Liturgia o godz. 18:00. O godz. 15:00 rozpoczęcie Nowenny do Święta Miłosierdzia Bożego. Spowiedź w Wlk. Piątek rano od godz. 7:00 do 9:00 i po południu od godz. 17:00.
 7. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00, przynosimy świece lub paschaliki. Poświęcenie pokarmów w godz. 7:00-17:00. Jest to dzień adoracji Pana Jezusa w Grobie. Warto i w tym dniu zachować post aż do liturgii Wigilii Paschalnej. Spowiedź w godz. 7:00-17:00. O godz. 15:00 II dzień nowenny do Święta Miłosierdzia.
 8. W czasie Triduum Paschalnego kancelaria będzie nieczynna. W piątek i sobotę zapraszamy na godz. 7:30 na jutrznie.
 9. W przyszłą niedzielę Wielkanoc. Procesja Rezurekcyjna z Mszą Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Solarczyka o godz. 6:00. Następne Msze Św. o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00.
 10. Dnia 21 kwietnia, w piątek o godz. 18:30 na plebanii rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego.
 11. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (I rok przygotowania) odbędzie się 7 maja 2017 o godz. 16:00.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz