Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 16 IV 2017 - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

16 IV 2017 - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Drukuj PDF
  1. Dziś Niedziela Wielkanocna. Procesja Rezurekcyjna z Mszą Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Solarczyka o godz. 6:00. Następne Msze Św. o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00. Trwamy w Oktawie Święta Zmartwychwstania Pańskiego, poprzez którą w sposób szczególny Kościół obchodzi pamiątkę zwycięstwa Zbawiciela.
  2. Dziś i codziennie przez najbliższy tydzień o godz. 17:30 nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
  3. Jutro Poniedziałek Wielkanocy - II dzień Świąt. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. We wtorek o godz. 6:00 rano wyjazd do Lwowa.
  5. W przyszłą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego, jak również święto patronalne Caritas. Święto Miłosierdzia zostało ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. Zachęcamy do oglądania telewizji internetowej Salve TV oraz czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, a szczególnie na remont krzyża. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  8. W piątek 21 kwietnia o godz. 18:30 rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego.
  9. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (I rok przygotowania) odbędzie się 7 maja 2017 o godz. 16:00.
  10. W ramach Wielkopostnej Akcji zostało wydanych 120 paczek dla najbiedniejszych i 70 paczek dla dzieci. Bóg zapłać wszystkim którzy włączyli się w niesienie pomocy potrzebującym.

 

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom
Życzymy
Pełnych Pokoju, nadziei i wiary Świąt Wielkanocnych.
Radosnego Alleluja!

Ks. Proboszcz, Ks. Jarosław, Ks. Mariusz, Ks. Zbigniew, Ks. Tadeusz, Ks. Tomasz, Ks. Diakon Cezary i Siostry Orionistki