4 VI 2017 - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres Wielkanocny. Kościół modli się, aby Duch Św. dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. Dziś także Święto Dziękczynienia. Zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Ona oczekując razem z Apostołami w wieczerniku na Ducha Świętego stała się wzorem modlącego się Kościoła. Msze św. o godz. 7:00, 7:30, 8:00 i 18:00.
  3. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe codziennie po mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 17:30.
  4. W środę o godz. 18:00 Msza św. połączona z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W przyszłą sobotę o godz. 10:00 i 12:00 I komunia Św. dla dzieci ze szkoły 215. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek od godz. 16:30.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 12:30 Mszę Św. Prymicyjną odprawi ks. Cezary Szadujkis. Od godz. 14:30 Diecezjalne Spotkanie Kościoła Domowego.
  7. Zachęcamy do oglądania telewizji internetowej Salve TV oraz czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont krzyża, jak również za ciasta przyniesione na Majówkę Aniołów. Jest to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni i zaangażowania na rzecz umacniania naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece patronów.
  9. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędą się 11.06.2017 o godz. 16:00 oraz 18.06.2017 o godz. 16:00.
    Ponadto ks. Jarosław zaprasza rodziców osób przygotowujących się do bierzmowania na spotkanie 18.06.2017 o godz. 19:00 na plebanii.