11 VI 2017 - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”. Warto też sobie uświadomić, że ile razy czynimy znak krzyża modlitewnie wielbimy Trójcę Świętą.
  2. Dziś o godz. 12:30 Mszę Św. Prymicyjną odprawia ks. Cezary Szadujkis.
  3. We wtorek o godz. 19:30 nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją ze świecami.
  4. Zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatków na Boże Ciało oraz oktawę Bożego Ciała, na próbę sypania kwiatków we wtorek 13 czerwca na godz. 17:40.  Zachęcamy też do przynoszenia kwiatków do sypania na procesje eucharystyczne.
  5. W sobotę 17 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu i Malborka dla dzieci i opiekunów.
  6. W środę o godz. 18:00 Msza Św. połączona z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19:00. Spotkanie dla Akcji katolickiej na plebanii.
  7. W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. według porządku niedzielnego do południa, nie ma Mszy Św. o godz. 18:00 i 20:00. Uroczysta Msza św. o godz. 16:00, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. I Ołtarz przygotowują Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z ul. Hetmańskiej, II Ołtarz - Wojskowi, III Ołtarz - Panowie z Totus Tuus, IV Ołtarz - Kościół Domowy. Procesja przejdzie tradycyjną trasą – ulicami Osowską, Wspólna Droga i Grochowską. Prosimy o udekorowanie okien i nie parkowanie samochodów na trasie procesji. Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. Przez całą Oktawę po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do udziału wszystkich naszych parafian.
  8. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Dziękuję Wam kochani za zrozumienie, za każdy dar, który złożyliście na tacę, bądź indywidualnie czy przelewem. Jest to gest Waszej wielkiej życzliwości. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  10. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędą się (dziś) 11.06.2017 o godz. 16:00 oraz 18.06.2017 o godz. 16:00.
    Ponadto ks. Jarosław zaprasza rodziców osób przygotowujących się do bierzmowania na spotkanie 18.06.2017 o godz. 19:00 na plebanii.