Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 23 VII 2017 - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23 VII 2017 - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. Dziś zapraszamy użytkowników wszelkich pojazdów na Mszę Św. o godz. 12:30. Bezpośrednio po Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Modlić się też będziemy za naszych solenizantów z okazji Święta Św. Jakuba i Św. Krzysztofa. Po sumie spotkanie w ogrodach plebanii. Zapraszamy.
    Dziś nie ma nabożeństwa o godz. 17:30.
  2. W sierpniu łączymy się z pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie wierni tradycji naszych Ojców, zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste. W dniu 5 sierpnia wyrusza Praska Pielgrzymka „Totus Tuus” z kościoła z ul. Ostrobramskiej. W dniu 6 sierpnia o godz. 6:00 z kościoła Św. Ducha przy ul. Długiej wyrusza 306 Warszawska Piesza Pielgrzymka Paulińska. W tej pielgrzymce pielgrzymuje ks. Proboszcz i serdecznie zaprasza do grupy 5, której jest przewodnikiem.
  3. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria jest czynna rano w godz. 9:00-10:00, po południu w godz. 16:00-18:00, od wtorku do piątku.
  4. W środę i w piątek od godz. 17:00 przyjmuje prawnik.
  5. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej, polecamy ostatni nr ”Idziemy”. Zachęcamy do oglądania telewizji internetowej Salve TV.
  6. Wszystkim parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wspaniałych okoliczności do odnowienia sił fizycznych i zatroskania się o umocnienie duchowe przez niedzielną Eucharystię i codzienną modlitwę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kościoła. W każdą środę podczas nowenny polecamy naszych ofiarodawców Panu Bogu.
  8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Józefa Prussaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz