Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 6 VIII 2017 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6 VIII 2017 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17:00 Różaniec za zmarłych, o godz. 18:00 Msza Św. za zmarłych.
  2. Łączymy się z pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie wierni tradycji naszych Ojców, zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste.
  3. W niedzielę, 13 sierpnia po Mszy Św. o godz. 19:00 nabożeństwo Fatimskie z procesją ze świecami.
  4. We wtorek, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – prawda wiary o tym, iż Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Jest to również 97 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą” – bohaterskiej obrony Warszawy i Europy przed nawałnicą bolszewicką. Upamiętnia ją tryptyk ku czci Matki Bożej znajdujący się w Konkatedrze na Kamionku, wzniesionej jako wotum za zwycięstwo. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów i ziół.
  5. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”. Zachęcamy do oglądania telewizji internetowej Salve TV.
  6. Trwa akcja „Tornister Pełen Uśmiechów”. Chętne osoby mogą zgłaszać swój udział w akcji i pobrać puste tornistry w zakrystii po każdej Mszy Św. Dokładne informacje są podane w gablocie.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont naszej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  8. Naszym parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wspaniałych okoliczności do odnowienia sił fizycznych i zatroskania się o umocnienie duchowe przez niedzielną Eucharystię i codzienną modlitwę.
  9. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Barbarę Cybulską i śp. Czesława Krejckanta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz