Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 3 IX 2017 - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

3 IX 2017 - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
 1. Dziś I niedziela miesiąca. O godz. 17:30 nabożeństwo adoracyjne przed Najświętszym Sakramentem. Dziś zbiórka na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. W przyszłą niedzielę Odpust w Loretto o godz. 11:00. Taca na Seminarium Duchowne.
 2. Jutro w poniedziałek o godz. 17:00 Różaniec za zmarłych połączony ze Mszą Św.
 3. W tym dniu również rozpoczęcie roku szkolnego. Kościół apeluje o to aby udział dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej był pełen świadomego zaangażowania. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 8:00 lub na godz. 18:00 (stosownie do możliwości) wszystkich uczniów i nauczycieli. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów.
 4. Wszystkich pierwszoklasistów ze szkół podstawowych zapraszamy za tydzień z tornistrami i przyborami szkolnym na uroczyste błogosławieństwo i poświęcenie podczas Mszy Św. o godz. 11:00. Przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Podczas ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.
 5. W środę o godz. 18:00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek po Mszy Św. wieczornej spotkanie dla Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 7. W najbliższy piątek o godz. 18:30 rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego.
 8. W niedzielę 10 września odbędzie się Festyn Rodzinny – Bądźmy razem. Można już przynosić do kancelarii rzeczy tj. fanty do parafialnej loterii. Zwracamy się z prośbą do naszych Pań o upieczenie ciast i ugotowanie bigosu w domu i przyniesienie go w niedzielę na festyn. Osoby chętne do przygotowania bigosu prosimy by zgłosiły się do Ks. Mariusza.
 9. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”. Polecamy Diecezjalną Telewizję internetową Salve TV.
 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont schodów. Jest to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni i zaangażowania na rzecz umacniania naszej parafialnej wspólnoty. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy Św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
 11. W niedzielę 24 września o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. I Komunia Św. w naszej parafii planowana jest dla SP 246, 163 i 114 dnia 19 maja 2018, dla SP 215 dnia 26 maja 2018, rocznica I komunii św. dnia 3 czerwca 2018 roku.
 12. Parafialny Zespół Caritas przygotował i rozdał 96 tornistrów pełnych uśmiechu oraz 36 wyprawek szkolnych. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania za szlachetność i wielkie serca.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz