Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 17 IX 2017 - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17 IX 2017 - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
 1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom masowego przekazu. Katechizm Kościoła Katolickiego podkreśla ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Roztropnie korzystajmy z ich dobrodziejstw. Zadbajmy też, by właściwie korzystało z nich młodsze pokolenie.
 2. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. Rozpoczynamy zapisy do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas III gimnazjum i starszej. Proszę się zgłaszać do ks. Jarosława przez cały wrzesień.
 4. Od środy do piątku w naszej parafii Nawiedzenie figury Św. Michała Archanioła z Gargano. Program w naszej parafialnej gazetce oraz w aktualnościach.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
 6. W piątek z racji 22 dnia miesiąca o godz. 17:40 Koronka do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii Św. Siostry Faustyny.
 7. W poniedziałek i w czwartek w godz. 8:30-12:00 otwarty jest klub seniora na plebanii.
 8. Już od 10 lat Caritas przy naszej parafii prowadzi korepetycje dla dzieci i młodzieży. Jak co roku zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, lubiących pracę z dziećmi. Czekamy na wolontariuszy, którzy czują się na siłach i mogliby poświęcić choć godzinę w tygodniu na pomoc przy odrabianiu lekcji i przygotowaniu do sprawdzianów. Najczęściej zgłaszają się do nas dzieci potrzebujące korepetycji z matematyki, fizyki, chemii i języków obcych (głównie j. angielskiego). Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek, 19 września, o godzinie 17:30 do sali na plebanii. Chcielibyśmy rozpocząć zajęcia jeszcze we wrześniu.
 9. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz tygodnik „Idziemy”. Polecamy naszą telewizję internetową Salve TV.
 10. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Kodnia na „Różaniec do granic”. Szczegóły w aktualnościach.
 11. 14 października planowana jest pielgrzymka do Częstochowy. Zapraszamy dzieci z rodzicami i wszystkich chętnych.
 12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za udział w naszym festynie parafialnym „Bądźmy razem”, za ugotowanie bigosu, za ciasta i za obecność. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz