Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 1 X 2017 - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1 X 2017 - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe. Dziś zbiórka do puszek na Meksyk. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży z rodzin ubogich. Akcja Katolicka zbiera podpisy „Stop Aborcji”. Podpisy można składać pod chórem, w sklepiku lub zakrystii. Dziś o 16:00 spotkanie dla nowych kandydatów do Bierzmowania.
 2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 6:30 rano i o godz. 18:30 po wieczornej Mszy Św. Dla dzieci różaniec we wtorki i czwartki o godz. 18:30. Zapraszamy do modlitwy różańcowej, którą tak umiłował Św. Jan Paweł II. W tym miesiącu w pierwszy poniedziałek Różaniec za zmarłych będzie wyjątkowo po Mszy Św. wieczornej, a nie o godz. 17:00.
 3. W środę od godz. 16:30 korepetycje dla dzieci. Zapraszamy nauczycieli i chętnych do udzielania korepetycji.
 4. W środę i w piątek od godz. 17:00 przyjmuje bezpłatnie prawnik.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja przez cały dzień w intencji kapłanów. W piątek spowiedź rano w godz. 7:00-8:30 i po południu od godz. 16:30. W piątek o godz. 18:30 konferencja przed chrztem. O godz. 19:00 po różańcu Modlitwa Uwielbienia. W sobotę o godz. 8:00 Msza Św. wynagradzająca, a po Mszy Św. Różaniec i adoracja do godz. 12:00.
 6. O godz. 6:30 zbiórka dla wyjeżdżających do Kodnia na „Różaniec do granic”.
 7. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy dnia 14 października.
 8. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy” jak również zachęcamy do oglądania telewizji internetowej Salve TV. W sklepiku polecamy album „Ziemia święta” i książkę „Rozmowa z Papieżem Franciszkiem” – tylko za 5 zł.
 9. W najbliższą sobotę SP 215 zaprasza na piknik w godz. 10:00-14:00.
 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dokończenie remontu schodów. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy na progu do wieczności śp. Jana Kostrzewę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz