Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 22 X 2017 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22 X 2017 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. Dziś w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, także składając dziś ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne. Dziś o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. O godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego z racji 22 dnia miesiąca. Akcja Katolicka zbiera podpisy w ramach Inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”. W przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Misyjnego będzie zbiórka do puszek na budowę studni w Afryce.
  2. Przed nami kolejny tydzień różańcowy. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 6:30, 18:30 po Mszy Św. Dla dzieci różaniec we wtorki i czwartki o godz. 18:30, w piątek różaniec dla młodzieży o godz. 19:00. Zapraszamy do modlitwy różańcowej, którą tak bardzo umiłował Jan Paweł II – mówił, że naszym orężem jest różaniec.
  3. W środę o godz. 16:30 korepetycje dla dzieci. Zapraszamy też nauczycieli i chętnych do udzielania pomocy.
  4. W środę i piątek od godz. 17:00 przyjmuje bezpłatnie prawnik.
  5. W czwartek o godz. 19:00 spotkanie grupy Focolare.
  6. W najbliższy piątek i sobotę w naszej parafii odbędą się warsztaty Tato – Odkrywca Talentów przygotowane przez inicjatywę Tato.Net. Serdecznie zapraszamy.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Jest to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni i zaangażowania na rzecz umacniania naszej parafialnej wspólnoty. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  8. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Naszych bliskich możemy polecać Bogu w wypominkach, które przyjmujemy dzisiaj pod chórem, a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Zostały przygotowane specjalne kartki wypominkowe, na których możemy wpisywać imiona zmarłych.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz