Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 29 X 2017 - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29 X 2017 - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
 1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami) obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególne uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Bogu, by był on miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.
 2. Przed nami kolejny tydzień. We wtorek, 31 października po Mszy Św. wieczornej ostatni różaniec, po różańcu zapraszamy na kwadrans modlitwy o ochronę naszych dzieci i rodziny. Odmówimy litanię do Sł. B. Mateusza z Agnone i modlitwę o ochronę rodziny przed złem.
 3. W środę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w każdą niedziele. W tym dniu uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego Świętych – ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Są oni dla nas drogowskazami w drodze na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie.
 4. W czwartek, 2 listopada Dzień Zaduszny. Modlimy się za naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Mszy św. czy dar naszych wypominek. W tym dniu Msze Św. o godz. 7:00, 8:30, 9:30, 17:00 i 18:00. W tym dniu kancelaria nieczynna.
  1 listopada o godz. 17:00 procesja żałobna z wypominkami za polecanych naszej modlitwie zmarłych. 2 listopada będą dwie procesje żałobne po Mszy Św. o godz. 9:30 i po Mszy Św. godz. 18:00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano od godz. 7:00 i po południu od godz. 16:30. Msze Św. wynagradzające o godz. 8:00, 17:00 (dla dzieci) i 18:00. W sobotę po Mszy Św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa z racji pierwszej soboty miesiąca. Adoracja do godz. 12:00.
 6. W piątek o godz. 18:30 konferencja przed chrztem.
 7. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz, przyjmując komunię św. i odmawiając modlitwę w intencjach Ojca Św. Przypominamy, że nawiedzenie naszej świątyni, w której spoczywa śp. ks. Prałat Jan Sztuka jest równoznaczne z nawiedzeniem cmentarza.
 8. Naszych bliskich możemy polecać Bogu w wypominkach, które przyjmujemy dzisiaj pod chórem, a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest Msza św. ofiarowana w intencji osób zmarłych, które liczą na nasze modlitewne wsparcie.
 9. Dostępny jest nowy numer gazetki parafialnej "Głos Serca".

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz