Strona główna Ogłoszenia 5 XI 2017 - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

5 XI 2017 - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś o godz. 17:30 różaniec za zmarłych. Do środy włącznie codziennie o godz. 17:30 Różaniec za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W poniedziałek z racji pierwszego poniedziałku miesiąca o godz. 18:00 Msza Św. zbiorowa za zmarłych. Jeszcze można włączyć się do akcji „Zatrzymaj aborcję”, składając swój podpis w obronie życia poczętego.
  2. W środę o godz. 18:45 zebranie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek na ten cel. W czwartek święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej.
  4. Zapraszamy gorąco do codziennej, choćby krótkiej, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która odbywa się od poniedziałku do soboty w godzinach od. 16:00 do 18:00 w kaplicy Ukrzyżowania.
  5. W sobotę 11 listopada przypada Święto Niepodległości (99 rocznica odzyskania niepodległości). Modlimy się za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski i za tych, którzy kształtują jej współczesność. Msze Św. o godz. 7:00, 7:30, 8,00 i 18:00.
  6. Dnia 12 listopada (niedziela) o godz. 13:15 po sumie w naszym kościele odbędzie się IV koncert z cyklu dziedzictwo Wacława Lachmana: Pieśni Listopadowe w wykonaniu Chóru męskiego „Harfa”. Również w przyszłą niedzielę przypada X-lecie naszego chóru parafialnego „Cor Mariae”. O godz. 18:00 Msza św. dziękczynna z udziałem chóru a potem zapraszamy na uroczysty jubileuszowy koncert.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na projekt „Studnia w Tanzanii”. Udało nam się już zebrać 2/3 sumy potrzebnej na zbudowanie tej studni. Można jeszcze włączyć się do akcji składając swój grosz na konto parafialne z dopiskiem „studnia”.
    Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  8. Szczególnie serdecznie pragnę powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzę Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty – parafianami. Ważne jest, by nawiązać kontakt z jej duszpasterzami, co stanowi podstawę do wydawania zaświadczeń i pozwoleń w kancelarii parafialnej.
  9. Uprzejmie prosimy aby nie parkować aut na ul. Osowskiej na wysokości kościoła wzdłuż ciągłej linii. W ostatnim czasie wiele aut zostało zholowanych na parking, a właściciele samochodów zostali ukarani mandatami.
  10. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe zaprasza seniorów do udziału w bezpłatnym projekcie „Od wiosny do jesieni życia”. Dnia 6 listopada o godz. 12:00 ul. Podskarbińska 2. Więcej informacji w gablocie.
  11. Od przyszłej środy (15 listopada 2017) rozpoczynamy cykl spotkań pod nazwą Akademia Budżetu Domowego. Więcej informacji w aktualnościach.