Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 12 XI 2017 - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

12 XI 2017 - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan połączona z tacą. Dziś o godz. 13:15 koncert w wykonaniu męskiego chóru „Harfa”. O godz. 18:45 jubileuszowy Koncert naszego chóru parafialnego „Cor Mariae” z racji X-lecia jego powstania.
  2. W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych – w naszej parafii o godz. 9:30 Msza św. za ofiary wypadków drogowych.
    O godz. 16:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.
  4. W środę 15 listopada w godz. 17:00-18:00 rozpoczynamy cykl spotkań pod wspólną nazwą Akademia Budżetu Domowego – ABD. Spotkania bezpłatne w sali na plebanii. Więcej informacji w aktualnościach.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  6. Szczególnie serdecznie pragnę powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzę Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty-parafianami. Ważne jest, by nawiązać kontakt z jej duszpasterzami, co stanowi podstawę do wydawania zaświadczeń i pozwoleń w kancelarii parafialnej.
  7. W kwietniu 2018 planowana jest 9-dniowa pielgrzymka do Gruzji i Armenii – początek 12 kwietnia 2018 r.
  8. Uprzejmie prosimy aby nie parkować aut na ul. Osowskiej na wysokości kościoła wzdłuż ciągłej linii. W ostatnim czasie wiele aut zostało zholowanych na parking, a właściciele samochodów zostali ukarani mandatami.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz