Strona główna Ogłoszenia 19 XI 2017 - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 XI 2017 - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
    • O godz. 9:30 Msza św. za ofiary wypadków drogowych.
    • O godz. 16:00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
    • O godz. 17:30 nabożeństwo za zmarłych.
  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla. Po sumie uroczysty akt intronizacyjny, który złożymy Jezusowi Chrystusowi Królowi i Panu.
    W tę niedzielę przypada również 187 rocznica wybuchu Powstania Listopadowego. O godz. 12:30 rozpoczęcie uroczystości w Alei Chwały i o godz. 13:00 Msza św. przy pomniku Bitwy o Olszynkę Grochowską. Serdecznie zapraszamy.
  3. W środę 22 listopada o godz. 17:40 Koronka do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii Św. Siostry Faustyny.
  4. W czwartek o godz. 18:30 spotkanie grupy Focolare.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  6. Szczególnie serdecznie pragnę powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzę Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty-parafianami. Ważne jest, by nawiązać kontakt z jej duszpasterzami, co stanowi podstawę do wydawania zaświadczeń i pozwoleń w kancelarii parafialnej.
  7. Uprzejmie prosimy aby nie parkować aut na ul. Osowskiej na wysokości kościoła wzdłuż ciągłej linii. W ostatnim czasie wiele aut zostało zholowanych na parking, a właściciele samochodów zostali ukarani mandatami.
  8. Za tydzień, w poniedziałek 27 listopada, rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Naszym zamiarem jest umożliwienie wszystkim naszym parafianom spotkania z duszpasterzami, wspólna modlitwa połączona z błogosławieństwem. Początek od godz. 16:30, a w sobotę od godz. 14:00. Plan kolędy na stronie internetowej.
  9. W kwietniu 2018 planowana jest 9-dniowa pielgrzymka do Gruzji i Armenii – początek 12 kwietnia 2018 r.