Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 26 XI 2017 - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

26 XI 2017 - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

Drukuj PDF
 1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Kończy się Rok Liturgiczny. O godz. 17:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Można zyskać odpust za publiczne odmówienie aktu.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Święcimy na każdej mszy św. opłatki. Poświęcony opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki będzie można nabywać od przyszłej niedzieli w zakrystii po każdej mszy św. i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Roraty w tym roku będą o godz. 6:30 rano.
 3. W środę o godz. 16:30 korepetycje dla dzieci i młodzieży. Ostatnio zgłosiło się do nas więcej dzieci potrzebujących pomocy z matematyki. Brakuje nam wolontariuszy mogących uczyć tego przedmiotu. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy w środę ok. 16:00.
 4. Dnia 29 listopada (w rocznicę Postania Listopadowego) o godz. 18:00 w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza (Stary Rynek 20 w Warszawie) Zarząd  Krajowy Towarzystwa Historycznego im. Szembeków w Warszawie zaprasza na benefis Władysława Ryszarda Szeląga z okazji 30-lecia historycznej, naukowej, kulturalnej, edukacyjnej, a przede wszystkim chrześcijańskiej działalności w Polsce. Od 30 lat Prezes Szeląg jest związany z parafią, a przede wszystkim z promowaniem Pamięci o Olszynce Grochowskiej. O godz. 18:00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Ks. Biskup Ordynariusz mianował dotychczasowego wikariusza naszej parafii ks. Zbigniewa Płochockiego proboszczem parafii Jeruzal w dekanacie siennickim od 1 grudnia br. Gratulujemy ks. Zbigniewowi i bardzo dziękujemy za 3,5-letnią piękną pracę w naszej wspólnocie. Wspierajmy ks. nominata naszymi modlitwami.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze św. wynagradzające o godz. 8:00, 17:00 (dla dzieci) i 18:00. Spowiedź rano od godz. 7:00 do 8:30 i po południu od godz. 16:30. W sobotę Msza św. wynagradzająca o godz. 8:00, następnie Różaniec i adoracja do godz. 12:00.
 7. W piątek o godz. 18:30 konferencja przed chrztem.
 8. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy” i „Głos Serca” z programem wizyty duszpasterskiej – kolędy, jak również specjalne ulotki kolędowe z ważnymi informacjami z życia naszej parafii.
 9. Szczególnie serdecznie pragniemy powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzymy Wam Kochani wielu łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę dziękujemy za wszelkie dobro jakie w nią wnieśliście i zawsze gorąco zapraszamy do odwiedzania naszej świątyni. Przypominamy jednocześnie, że według prawa kościelnego dłuższe niż trzymiesięczne zamieszkiwanie w nowym miejscu czyni Was automatycznie parafianami w nowej wspólnocie. Ważnym jest jednak, by nawiązać kontakt z jej duszpasterzami, co stanowi podstawę do wydawania zaświadczeń i pozwoleń w kancelarii parafialnej.
 10. W tym tygodniu (od poniedziałku 27 listopada) rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Naszym zamiarem jest umożliwienie wszystkim naszym parafianom spotkania z duszpasterzami, wspólna modlitwa połączona z błogosławieństwem. Początek od godz. 16:30, a w sobotę od godz. 14:00. Plan kolędy na stronie internetowej.
 11. W kwietniu 2018 planowana jest 9-dniowa pielgrzymka do Gruzji i Armenii – początek 12 kwietnia 2018 r.
 12. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Halinę Szafrańską i śp. Sabinę Jaworowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz