Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 3 XII 2017 - I NIEDZIELA ADWENTU

3 XII 2017 - I NIEDZIELA ADWENTU

Drukuj PDF
 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz Adwent, który jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. O godz. 17:30 nabożeństwo adoracyjne. Dziś bielanki rozprowadzają pierniczki, zebrane pieniądze będą przeznaczone na spotkania integracyjne czy wyjazd z dziećmi do sanktuarium.
 2. Dziś w I niedzielę Adwentu Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „Serce dla dzieci”. Zwracamy się do ludzi Dobrej Woli z serdeczną prośbą o włączenie w tę akcję. Chcemy przygotować paczki świąteczne dla dzieci z wielodzietnych i potrzebujących rodzin. W koszyczku są karteczki – serduszka z imieniem, wiekiem i zainteresowaniem dziecka. Chętni parafianie mogą wybrać serduszka i przygotować prezent świąteczny dla dziecka z wielodzietnych i potrzebujących rodzin. W kościele wystawiony jest kosz do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 4. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach, rekolekcjach i dniach skupienia. Niech nie zabraknie dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Roraty codziennie o godz. 6:30 rano. Zapraszamy dzieci i dorosłych do uczestnictwa w roratach.
 5. Jak co roku, Caritas wraz z I niedzielą Adwentu rozpoczyna ogólnopolską akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
 6. Opłatki wigilijne święcimy na każdej mszy św. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Akcja Katolicka rozprowadza sianko na stół wigilijny.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie. Od godz. 8:30 adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 8. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. o godz. 6:30, 7:30, 8:00 i 18:00. O godz. 12:00 Godzina Łaski połączona z Mszą Św.
  "Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci." (Matka Boża w Montichiari)
  Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne. W tym dniu nie ma postu.
 9. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”, gazetkę z programem kolędy, jak również ulotki kolędowe z ważnymi informacjami dotyczącymi naszej parafii.
 10. W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską - kolędę, jest to okazja do spotkania duszpasterskiego i do wspólnej modlitwy. Początek od godz. 16:30, a w sobotę od godz. 14:00. Plan kolędy na stronie internetowej.
  Uwaga - do grafiku kolędy zostały dodane 2 ulice: na Mlądzkiej kolęda odbędzie się 15 grudnia 2017, a na Sulejkowskiej odbędzie się 11 stycznia 2018.
  Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszyscy, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogli nas zaprosić na wizytę ustalając dogodny termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub kancelarii.
 11. W kwietniu 2018 planowana jest 9-dniowa pielgrzymka do Gruzji i Armenii – początek 12 kwietnia 2018 r.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz