Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 10 XII 2017 - II NIEDZIELA ADWENTU

10 XII 2017 - II NIEDZIELA ADWENTU

Drukuj PDF
 1. II niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będzie głosić dobrze nam znany ks. dr Piotr Potyrała. Również w najbliższą niedzielę o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
 2. Roraty codziennie o godz. 6:30.
 3. W środę o godz. 18:45 zebranie Akcji Katolickiej.
 4. Trwa ogólnopolska akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Świece i sianko rozprowadzane są pod chórem. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy również do składania darów do kosza dla potrzebujących.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na zorganizowanie stołu wigilijnego dla najuboższych.
 6. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy” i naszej gazetki „Głos Serca” z planem kolędy.
 7. W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską - kolędę, jest to okazja do spotkania duszpasterskiego i do wspólnej modlitwy. Początek od godz. 16:30, a w sobotę od godz. 14:00. Plan kolędy na stronie internetowej.
  Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszyscy, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogli nas zaprosić na wizytę ustalając dogodny termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub kancelarii.
 8. W kwietniu 2018 planowana jest 9-dniowa pielgrzymka do Gruzji i Armenii – początek 12 kwietnia 2018 r.
 9. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Weronikę Jankuta, śp. Krystynę Emilię Wierzchowską i śp. Grzegorza Miklaszewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz