Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 17 XII 2017 - III NIEDZIELA ADWENTU

17 XII 2017 - III NIEDZIELA ADWENTU

Drukuj PDF
 1. Dziś III niedziela Adwentu. W naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które głosi Ks. Piotr Potyrała. W poniedziałek, wtorek i środę msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 6:30, 8:30, 17:00, 18:00 i 19:15. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.
  Dziś o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
 2. W czwartek o godz. 16:00 wigilia dla najuboższych.
 3. W przyszłą niedzielę Wigilia. W tym dniu tradycyjnie zachowujemy post. Msze św. tylko do południa. Nie ma mszy św. o godz. 18:00 i 20:00. O godz. 23:30 czuwanie, o 24:00 Pasterka.
 4. W Boże Narodzenie msze św. o godz. 8:30, 9:00, 11:00, 12:30 i po południu o godz. 18:00. Nie będzie mszy św. o godz. 7:00 i 20:00.
 5. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Rekolekcje są okazją do odbycia spowiedzi. Sam dzień wigilii nie jest dobrym czasem na Sakrament Pokuty.
 6. Jak co roku w Adwencie trwa ogólnopolska akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Świece i sianko rozprowadzane są po chórem. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy do składania darów do kosza. Zostaną one przekazane chorym i potrzebującym.
 7. Zachęcamy od czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz tygodnik „Idziemy” i „Głos serca” z planem kolędy i kolorowe ulotki parafialne.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszyscy,którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogli nas zaprosić na wizytę ustalając dogodny termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub kancelarii.
 9. W kwietniu 2018 planowana jest 9-dniowa pielgrzymka do Gruzji i Armenii – początek 12 kwietnia 2018 r.
 10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jana Pabiańczyka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz