Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 24 XII 2017 - IV NIEDZIELA ADWENTU

24 XII 2017 - IV NIEDZIELA ADWENTU

Drukuj PDF
 1. Dziś przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Msze św. tylko do południa. Nie ma mszy św. o godz. 18:00 i 20:00. O godz. 23:30 modlitwa czuwania, o północy Pasterka.
 2. W Uroczystość Bożego Narodzenia msze św. o godz. 8:30, 9:30, 11:00, 12:30 i wieczorem o godz. 18:00. W Boże Narodzenie nie ma mszy św. o godz. 7:00 i 20:00. We wtorek 26 grudnia II Dzień Świąt. Porządek Mszy Św. jak w niedzielę. Taca na budowę świątyń w naszej diecezji.
 3. W środę 27 grudnia wspomnienie Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu święcimy wino podczas każdej Mszy Św.
 4. W niedzielę 31 grudnia ostatni dzień roku 2017. Jest to Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 19:00 specjalne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
 5. W poniedziałek 1 stycznia Nowy Rok – celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Ostatnia msza św. o godz. 20:00.
 6. Parafialny zespół Caritas przygotował i wydał 230 paczek oraz 80 paczek-serduszek dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących oraz wieczerzę wigilijną dla 80 osób. Wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy za udział w akcjach, za wielkie serce i pomoc. Dziękujemy Pani Czesławie Kmieć z Caritas, uczniom ze SP 215 i SP 374, wolontariuszom za ich szlachetność, za poświęcenie swojego czasu. Dziękujemy firmie Wars za przygotowanie 80 gorących posiłków na stół wigilijny, Rodzinie Ciechulskich za przekazane choinki.
 7. Zachęcamy od czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz tygodnik „Idziemy” i „Głos serca” z planem kolędy i kolorowe ulotki parafialne.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszyscy,którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogli nas zaprosić na wizytę ustalając dogodny termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub kancelarii. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
 9. W tym tygodniu kolęda: w czwartek 28 grudnia ul. Kutnowska, Szczawnicka, Zgierska, Okuniewska, w piątek 29 grudnia ul. Majdańska i Igańska.
 10. Przekazaliśmy aktualnie w ramach projektu Studnia w Tanzanii kwotę 18000 PLN. Jeszcze do zrealizowania projektu potrzebna jest kwota 6000 PLN.
 11. W prezbiterium znajduje się nowy krzyż który na wiosnę zostanie postawiony na wieży na wysokości 60 metrów. Polecamy te trudne prace Bożej Opatrzności.
 12. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Stanisława Niewiarowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Dzieląc się radością płynącą z Tajemnicy Wcielenia Słowa Bożego, które stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas, pragniemy życzyć:

Wiary Pasterzy, zwyczajnej szczerej, zdolnej zadziwić się cudem Bożej wspaniałości,
Nadziei Mędrców, heroicznej, niespokojnej, każącej szukać nowych śladów Bożej obecności,
Miłości Maryi i Józefa, cierpliwej, łaskawej, która w Boga wpatrzona pozwoli wszystko znieść.

Niech Nowonarodzony Emmanuel wejdzie w nasze życie i błogosławi każdy trud, radość w Nowym Roku 2018.

Życzą
Wasi Duszpasterze i Siostry Orionistki