Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 31 XII 2017 - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY

31 XII 2017 - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY

Drukuj PDF
  1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny – ostatni dzień Roku Pańskiego 2017. O godz. 19:00 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Jutro rozpoczynamy Nowy Rok Anno Domini 2018. Msze Św. jak w niedziele.
  2. W I poniedziałek 1 stycznia o godz. 17:00 różaniec za zmarłych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, (od godz. 8:30 adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień) w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W piątek msze św. wynagradzające o godz. 8:00, 17:00 (dla dzieci) i 18:00. Po mszy św. o godz. 18. wieczór uwielbienia. O godz. 18:30 konferencja przed chrztem.
  4. W przyszły piątek 12 stycznia o godz. 18:30 na plebanii rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego.
  5. W najbliższą sobotę tj. 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca na misje. O godz. 17:00 Różaniec z racji I soboty miesiąca.
  6. W przyszłą niedzielę 7 stycznia o godz. 15:00 spotkanie opłatkowe dla wspólnot parafialnych: Akcji Katolickiej, Rodzin Nazaretańskich, Kółek Różańcowych, Lektorów i Oazy. Serdecznie zapraszamy. O godz. 17:00 wielkie śpiewanie kolęd Jezusowi. Zapraszamy wszystkich – dzieci, młodzież i osoby grające z instrumentami. Będzie to nasze kolędowanie.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i za miłe przyjęcie nas po kolędzie. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów. Program kolędy na stronie internetowej.
  8. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
  9. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Zdzisławę-Janinę Czarnecką Marciniak i śp. Krystynę Dutkowską Jadwigę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Zawierzmy przeszłość Bożemu Miłosierdziu, swoją teraźniejszość Jego Miłości, a swoją przyszłość Opatrzności Bożej.

Szczęśliwego Nowego Roku pełnego Miłości i Pokoju
Składają duszpasterze.

Ks. Krzysztof Ukleja
proboszcz