Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 14 I 2018 - II NIEDZIELA ZWYKŁA

14 I 2018 - II NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. W łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i całym Kościołem katolickim, dziś 14 stycznia, w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego, obchodzimy 104 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.
  2. Dziś o godz. 9:30 Msza św. za śp. ks. Eugeniusza Bączyka w I rocznicę śmierci.
  3. W środę o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W przyszłą sobotę o godz. 11:00 w katedrze Warszawsko-Praskiej odbędzie się ingres ks. bpa Romualda Kamińskiego ordynariusza diecezji Warszawsko-Praskiej. Otoczmy naszego Biskupa naszą modlitwą.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i za miłe przyjęcie nas po kolędzie. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
    Ci, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogli to uczynić ustalając indywidualnie nowy termin w zakrystii lub kancelarii najlepiej w czasie zimowych ferii.
  6. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.

Ks. Proboszcz
Krzysztof Ukleja