Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 28 I 2018 - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

28 I 2018 - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
 1. Dziś taca na budowę świątyni w Radzyminie.
 2. W piątek 2 lutego – Uroczystość Ofiarowania Pańskiego – Święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. o godz. 7:00, 8:30, 9:30, 17:00 dla dzieci, 18:00, 19:30. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji naszych Sióstr zakonnych posługujących w naszej wspólnocie parafialnej. Taca na zakony klauzurowe.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o godz. 18:30 konferencja dla rodziców przed chrztem. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 8:00, po Mszy Św. adoracja do godz. 12:00.
 4. W sobotę 3 lutego w salce na plebanii będą brane miary na alby dla dzieci przystępujących do pierwszej komunii:
  • grupa S. Łukaszy w godz. 9:00-10:30,
  • grupa S. Cyryli w godz. 10:30-12:00.
 5. Wielkie oratorium sacrum „Mesjasz” w naszym kościele w najbliższą niedzielę 4 lutego o godz. 19:00. Trzydziestoosobowy zespół Towarzystwo Śpiewacze „Kulturalny Komorów” wykona część pierwszą sławnego dzieła Jerzego Fryderyka Haendla – Zwiastowanie, Narodzenie i Chwała Pana Naszego Jezusa Chrystusa.
 6. Szczególnie serdecznie pragnę powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzę Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego.
  Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty-parafianami.
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe i gościnne przyjęcie nas po kolędzie i za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Ci, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogą nas zaprosić ustalając termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub w kancelarii. Kolęda w tym tygodniu od poniedziałku.

Ks. Proboszcz
Krzysztof Ukleja