Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 4 II 2018 - V NIEDZIELA ZWYKŁA

4 II 2018 - V NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. Dziś wielkie oratorium sacrum „Mesjasz” w naszym kościele o godz. 19:00. Trzydziestoosobowy zespół Towarzystwo Śpiewacze „Kulturalny Komorów” wykona część pierwszą sławnego dzieła Jerzego Fryderyka Haendla – Zwiastowanie, Narodzenie i Chwała Pana Naszego Jezusa Chrystusa.
  2. W pierwszy poniedziałek miesiąca, 5 lutego o godz. 17:00 Różaniec za zmarłych, a o godz. 18:00 Msza Św. w intencji zmarłych.
  3. W poniedziałek w katedrze Warszawsko-Praskiej o godz. 18:00 Msza Św. dziękczynna za 9 lat posługi ks. abpa Henryka Hosera. Zachęcamy do udziału w Eucharystii.
  4. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr „Idziemy”. Zachęcamy do oglądania telewizji internetowej SalveTV.
  5. W przyszłą niedzielę, 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za wszystkich chorych i cierpiących. W naszej parafii spotkanie z chorymi będzie na Mszy Św. o godz. 12:30. W tym dniu zbiórka do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.
  6. Szczególnie serdecznie pragnę powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzę Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego.
    Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty-parafianami.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe i gościnne przyjęcie nas po kolędzie i za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Ci, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogą nas zaprosić ustalając termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub w kancelarii.
  8. Od wtorku codziennie w godz. 10:00-16:00 zapraszamy chętnych do czyszczenia naszych ławek w kościele.

Ks. Proboszcz
Krzysztof Ukleja