Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 11 III 2018 - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11 III 2018 - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Drukuj PDF
 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. W naszym nawróceniu w tym świętym czasie pomagają nam kościoły stacyjne jak i nabożeństwa wielkopostne. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17:15. Droga Krzyżowa w piątki:
  • godz. 16:30 – dla dzieci,
  • godz. 17:30 – dla dorosłych,
  • godz. 19:00 – dla młodzieży – w tym tygodniu misterium śpiewanej Drogi Krzyżowej „Ślady losu”.
 2. Dziś o godz. 16:15 spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Gruzji i Armenii. Są jeszcze 2 wolne miejsca.
 3. Od poniedziałku rozpoczynają się rekolekcje szkolne dla SP 374 i Zespołu Szkół z ul. Szczawnickiej i Majdańskiej, a od środy dla SP 215, 163 i 114. Zainteresujmy się, czy dzieci biorą udział w tych rekolekcjach.
 4. W środę o godz. 18:00 Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od godz. 16:30 korepetycje. Akcja Katolicka zaprasza w środę na spotkanie po Mszy Św. wieczornej. Również w środę o godz. 19:00 spotkanie na plebanii dla chętnych wolontariuszy, którzy chcą się włączyć w program pomocy chorym z naszej parafii - „Przybij Piątkę”.
 5. W środę i piątek od 17:00 przyjmuje prawnik.
 6. W najbliższy piątek 16 marca o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy do udziału w misterium śpiewanej Drogi Krzyżowej „Ślady losu” – w wykonaniu zespołu uwiebieniowego naszej parafii – połączonej z adoracją krzyża. O godz. 19:00 spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. dr Sławomir Śledziewski z Watykanu. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. O godz. 18:00 Eucharystii będzie przewodniczył ks. Kardynał Gerhard Müller z Watykanu i udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Dnia 20 marca we wtorek z racji kościoła stacyjnego nastąpi zmiana w programie rekolekcji. O godz. 6:00 rano rozpoczęcie modlitwą poranną i adoracją Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7:00, 8:30. Przez cały dzień możliwość adoracji i spowiedzi. O godz. 12:00 Anioł Pański i modlitwa różańcowa. O godz. 15:00 Koronka połączona z Drogą Krzyżową, o godz. 19:00 Gorzkie Żale, o godz. 17:00 i 18:00 Msze Św. W tym dniu zamiast Mszy Św. o godz. 19:30 będzie Msza Św. o godz. 20:00 na zakończenie kościoła stacyjnego. Eucharystii będzie przewodniczył ks. biskup Artur Miziński Sekretarz Konferencji Episkopatu.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i na remont krzyża. Wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów polecamy podczas naszej modlitwy nowennowej w środę.
 9. Przy ołtarzu bocznym jest wystawiony kosz na dary na stół świąteczny dla najbiedniejszych.
 10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Irenę Sidorowską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Proboszcz
Krzysztof Ukleja