Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

18 III 2018 - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziś V Niedziela Wielkopostna. Rozpoczęły się rekolekcje parafialne, które prowadzi ks. prałat Sławomir Śledziewski. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Dziś zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych. O godz. 17:15 Gorzkie Żale. O godz. 18:00 Msza Św., której będzie przewodniczył ks. Kardynał Gerhard Müller z Rzymu i udzieli Bierzmowania naszej młodzieży.
  2. We wtorek, 20 marca, z racji kościoła stacyjnego nastąpi zmiana w programie rekolekcji. O godz. 6:00 rano rozpoczęcie modlitwą poranną i adoracją Najświętszego Sakramentu. Rano Msze św. o godz. 7:00 i 8:30. Przez cały dzień możliwość adoracji i spowiedzi. O godz. 12:00 Anioł Pański i modlitwa różańcowa. O godz. 15:00 Koronka, o godz. 16:00 Droga Krzyżowa, o godz. 17:00 Msza Św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. O godz. 18:00 Msza Św. dla wszystkich. W tym dniu zamiast Mszy Św. o godz. 19:30 będzie Msza Św. o godz. 20:00 na zakończenie kościoła stacyjnego. Eucharystii będzie przewodniczył ks. bp Artur Miziński Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski.
  3. W najbliższy piątek 23 marca o godz. 19:00 wyruszy XII Grochowska Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 16:30 i o godz. 17:30. Będzie jedna centralna Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy.
  4. W przyszłą sobotę zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania na specjalne spotkanie do katedry na godz. 16:30. O godz. 16:00 zbiórka przed plebanią i wspólny wyjazd z księdzem do katedry.
  5. W przyszłą niedzielę 25 marca Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.
  6. Przy ołtarzu bocznym wystawiony jest kosz na dary dla najbiedniejszych na stół świąteczny.
  7. Planowany jest wyjazd 10 dniowy nad morze do Lubiatowa dla ministrantów, bielanek i scholanek od 8 lipca 2018. Zapisy u ks. Mariusza.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i na remont krzyża. Wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów polecamy podczas naszej modlitwy nowennowej w środę.

Ks. Proboszcz
Krzysztof Ukleja