Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 25 III 2018 - NIEDZIELA PALMOWA

25 III 2018 - NIEDZIELA PALMOWA

Drukuj PDF
 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień jako ludzie wierzący godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez udział w bogatej liturgii.
 2. Dziś o godz. 17:15 Gorzkie Żale. Dziś zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3. Akcja Katolicka w ramach Wielkopostnej Akcji Caritas rozprowadza palmy, świece. Dochód przeznaczony jest na paczki na stół wielkanocny dla najuboższych z naszej parafii. Zachęcamy wszystkie dziewczynki do sypania kwiatków w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 17:30.
 4. W Wielki Poniedziałek od godz. 16:00 wydawanie paczek dla najbardziej potrzebujących. Osoby, które mają suszone kwiatki mogą je przynieść do zakrystii na procesje.
 5. W sobotę 21 kwietnia Siostry organizują dla dzieci pielgrzymkę do Św. Krzyża.
  Planowany jest wyjazd wakacyjny w góry do Białego Dunajca w terminie od 23 do 30 czerwca. Zapisy u Sióstr.
  Od 8 lipca planowany jest 10 dniowy wyjazd nad morze do Lubiatowa. Zapisy u ks. Mariusza.
 6. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Nie ma Mszy Św. rano. Spowiedź w godz. 17:00-17:45. Nie będzie spowiedzi w czasie Mszy Św. Wszyscy kapłani koncelebrują Mszę Św. Jest to dzień ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii – Święto kapłańskie.
 7. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych, trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta). Post obowiązuje osoby dorosłe. Liturgia o godz. 18:00. O godz. 15:00 rozpoczęcie Nowenny do Święta Miłosierdzia Bożego. Spowiedź w Wlk. Piątek rano od godz. 7:00 do 9:00 i po południu od godz. 17:00.
 8. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00, przynosimy świece lub paschaliki. Poświęcenie pokarmów w godz. 7:00-17:00. Jest to dzień adoracji Pana Jezusa w Grobie. Warto i w tym dniu zachować post aż do liturgii Wigilii Paschalnej. W czasie Triduum Paschalnego kancelaria będzie nieczynna. W piątek i sobotę zapraszamy na godz. 7:30 na jutrznie. Spowiedź w Wlk. Sobotę od godz. 7:00 do 17:00. O godz. 15:00 II Dzień nowenny do Święta Miłosierdzia.
 9. W przyszłą niedzielę Wielkanoc. Procesja Rezurekcyjna z Mszą Św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Henryka Hosera o godz. 6:00. Kolejne Msze Św. o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00 (nie będzie Mszy o godz. 7:00 i 8:30).

Ks. Proboszcz
Krzysztof Ukleja