Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 1 IV 2018 - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1 IV 2018 - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Drukuj PDF
  1. Dziś Niedziela Wielkanocna. Trwamy w Oktawie Święta Zmartwychwstania Pańskiego, poprzez którą w sposób szczególny Kościół obchodzi pamiątkę zwycięstwa Zbawiciela. O godz. 17:30 nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  2. Codziennie o godz. 17:30 nowenna przed Świętem Miłosierdzia.
  3. Jutro Poniedziałek Wielkanocy – II dzień Świąt. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. W przyszłą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego jak również święto patronalne Caritas. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Zachęcamy do oglądania telewizji internetowej Salve TV i czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, a szczególnie na remont krzyża. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  7. W piątek 13 kwietnia o godz. 18:30 rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego.
  8. W ramach Wielkopostnej Akcji zostało wydanych 150 paczek dla najbiedniejszych. Bóg zapłać wszystkim którzy włączyli się w niesienie pomocy potrzebującym.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom
Życzymy
Pełnych pokoju, nadziei i wiary Świąt Wielkanocnych.
Radosnego Alleluja!
Ks. Proboszcz, Ks. Jarosław, Ks. Mariusz, Ks. Tadeusz, Ks. Michał, Ks. Diakon Jan i Siostry Orionistki