Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 8 IV 2018 - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

8 IV 2018 - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

Drukuj PDF
  1. W dzisiejszą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego jak również święto patronalne Caritas. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Taca na dzieła Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia. Dziś udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy.
  2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  3. Codziennie od poniedziałku do soboty w kaplicy Ukrzyżowania Pana Jezusa w godz. 16:00-18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W środę o godz. 18:00 Msza Św. połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Korepetycje dla dzieci od godz. 16:30. Po Mszy Św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. W środę i w piątek od godz. 17:00 przyjmuje prawnik.
  6. Zachęcamy do oglądania telewizji internetowej Salve TV oraz czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Dziękuję Wam kochani za zrozumienie, za każdy dar, który złożyliście na tacę, bądź indywidualnie czy przelewem. Jest to gest Waszej wielkiej życzliwości. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Janusza Szychta. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz