Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 13 V 2018 - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

13 V 2018 - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Drukuj PDF
  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przez kolejne dni majowe razem z Maryją oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego. Z codzienną Eucharystią i majowym nabożeństwem łączymy naszą nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się w tę modlitwę, wiedząc jak bardzo jest nam potrzebne Jego Światło i pociecha.
  2. Dziś o godz. 17:00 z racji Rocznicy Objawień Fatimskich Różaniec z procesją ze świecami, a o godz. 19:00 II część Oratorium Sacrum Mesjasz Jerzego Haendla w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego „Kulturalny Komorów”.
  3. W naszym kościele nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 17:30.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy, że kończy się okres Wielkanocny i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i komunię świętą. W wigilię Zesłania Ducha Św. w sobotę 19 maja o godz. 20:00 rozpocznie się Mszą Św. czuwanie modlitewne zakończone modlitwą wstawienniczą i błogosławieństwem o godz. 24:00.
  5. W najbliższy czwartek 17 maja o godz. 18:00 Msza Św. z udziałem włoskiego stygmatyka Brata Elia. Po Mszy Św. nauczanie brata Elia. Już od godz. 16:00 rozpocznie się czuwanie modlitewne.
  6. W piątek o godz. 16:30 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Dzieci te w sobotę o godz. 10:00 i 12:00 przyjmą I komunię św.
  7. Ks. Jarosław zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie, które odbędzie się 19 maja o godz. 19:45 w kościele.
  8. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej, polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”, szczególnie „Głos Serca” z programem peregrynacji kopii Jasnogórskiego obrazu.
  9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Jasnogórskie, które będą bezpośrednim przygotowaniem nas do nawiedzenia obrazu dnia 23 maja w naszej parafii. Od 15 maja rozpoczyna się peregrynacja w dekanacie Grochowskim.
  10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont krzyża. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz