Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 20 V 2018 - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20 V 2018 - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Drukuj PDF
  1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocny. Kościół modli się, aby Duch Św. dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. W naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje przed nawiedzeniem kopii Jasnogórskiego obrazu. W poniedziałek i we wtorek Msze Św. z kazaniami o godz. 7:00, 8:30, 18:00 i 20:00, a o godz. 21:00 Apel Jasnogórski. W środę o 18:30 uroczyste powitanie obrazu, o 19:00 Msza Św. pod przewodnictwem ks. bpa Romualda Kamińskiego. Jest to święto w naszej wspólnocie. Udekorujmy nasze ulice, balkony i okna flagami, bądź innymi emblematami religijnymi. Od niedzieli do czwartku włącznie nabożeństwa majowe będą o godz. 17:30.
  2. W przyszłą sobotę o godz. 10:00 i 12:00 I komunia Św. dla dzieci ze szkoły 215. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek od godz. 16:30.
  3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont krzyża, jak również za ciasta przyniesione na Majówkę Aniołów. Jest to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni i zaangażowania na rzecz umacniania naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece patronów.
  4. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Urszulę Bugaj. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz