Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 27 V 2018 - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

27 V 2018 - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Drukuj PDF
  1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”. Warto też sobie uświadomić, że ile razy czynimy znak krzyża modlitewnie wielbimy Trójcę Świętą.
  2. W poniedziałek o godz. 17:30 próba dla sypaczek na procesję w Boże Ciało.
  3. W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. według porządku niedzielnego do południa. Nie ma Mszy Św. o godz. 18:00 i 20:00. Uroczysta Msza św. o godz. 16:00, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. I Ołtarz przygotowują Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z ul. Hetmańskiej, II Ołtarz mieszkańcy ul. Wspólnej Drogi i wojskowi, III Ołtarz Panowie z Totus Tuus i młodzież, IV Ołtarz Kościół Domowy. Procesja przejdzie tradycyjną trasą – ulicami Osowską, Wspólna Droga i Grochowską. Prosimy o udekorowanie okien i nie parkowanie samochodów na trasie procesji. Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. Przez całą Oktawę po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do udziału wszystkich naszych parafian.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze Św. wynagradzające o godz. 8:00, 17:00 (dla dzieci) i 18:00. Spowiedź rano od godz. 7:00 i po południu od godz. 16:30. O godz. 19:00 konferencja przed chrztem. Od piątku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe. W związku z oktawą Bożego Ciała nie będzie Modlitwy Uwielbienia.
  5. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za udział w peregrynacji kopii Jasnogórskiego obrazu i za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Dziękuję Wam kochani za zrozumienie, za każdy dar, który złożyliście na tacę, bądź indywidualnie czy przelewem. Jest to gest Waszej wielkiej życzliwości. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  7. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Helenę Malik. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz